Drzewa owocowe – jak i czym je nawozić?

Nic nie smakuje tak dobrze, jak owoce z własnego ogrodu czy sadu. W naszych ogrodach najczęściej sadzimy jabłonie, grusze, wiśnie, śliwy i czereśnie. Jednak, aby cieszyć się obfitością i zdrowiem owoców, należy zadbać o właściwą pielęgnację drzew owocowych które, tak, jak wszystkie rośliny, potrzebują do prawidłowego wzrostu i owocowania niezbędnych składników odżywczych. Stosowanie odpowiedniego nawozu, będzie kluczowe do uzyskania lepszej jakości owoców.

Jaki nawóz do drzew owocowych?

Zapotrzebowanie na składniki odżywcze drzew owocowych zależeć może od terenu, na którym są posadzone, wieku i gatunku rośliny. Do prawidłowego rozwoju niezbędne są przede wszystkim takie makroskładniki jak azot (N), potas (K) czy fosfor (P) znajdujące się np. w nawozie Florovit Mikroflora 3w1, który z powodzeniem może być stosowany w przypadku różnych gatunków drzew owocowych.  Zasilanie roślin jest proste – nawóz należy równomiernie rozprowadzić pod koroną drzewa, wymieszać z podłożem, a następnie obficie podlać. Regularne stosowanie nawozu Mikroflora 3w1 oprócz prawidłowego rozwoju roślin, pozwoli również na uzyskanie obfitych i zdrowszych owoców. Dodatkowo poprawi żyzność gleby, odbudowując strukturę i mikroflorę nawet gleby ubogiej i zdegradowanej, przywracając jej naturalną równowagę.

Wideo porady

Oferta nawozów Mikroflora obejmuje produkty dla różnych roślin – zobacz na filmach jakie mogą mieć zastosowania.

W celu zapewnienia najwyższej jakości działania ta strona wykorzystuje pliki cookies. Zmian dotyczących plików cookies możesz dokonać w ustawieniach swojej przeglądarki.
Czytaj więcej